You are currently viewing Tennisetrenn muudab sind…

Tennisetrenn muudab sind…

…julgemaks, osavamaks ja sihikindlamaks

Üldjuhul nõuab täiskasvanuna uue spordiala selgeks saamine rohkem aega ja pingutust kui lapsena, aga kõik on võimalik. Kui sina ei ole veel sobivat treeningut leidnud või otsid midagi uut, siis miks mitte proovida tennist? Vanus ei ole siinkohal takistuseks. Ala plussidest räägivad Alta Tennisekooli juhataja ja treener Julika Leik ning harrastaja Ülle-Piret Toom

Julika Leik on treenerina töötanud üle 20 aasta ning viimased 11 aastat selles Alta Tennisekoolis. Tema õpilased on vanuses 5-75 eluaastat, mis juba iseenesest näitab, et tennis sobib igas vanuses inimesele. „Tennist võib harrastada igas eas, olenemata sellest, kas inimesel on varem olnud kokkupuude spordiga või mitte. Piiranguks võivad olla liigeste või seljaprobleemid – sel juhul võib olla tennisemäng komplitseeritud, kuna mängus esinevad järsud pöörded ja pidurdused,“ toob ta välja.

Kui tervis on aga korras, saab tennist saab nautida eri tasemetel mängides. „Tennis annab hea füüsilise koormuse ja seda saab harrastada aastaringselt. See on lõbus, hasartne ja väljakutseid pakkuv sportmäng, kus piisab ühest mängupartnerist,“ sõnab treener.

Nagu iga spordiala regulaarne harrastamine, mõjub ka trennisetrenn positiivselt nii füüsisele kui vaimule. „Tennis arendab kiirust, vastupidavust ja koordinatsiooni. Mäng nõuab kiiret reageerimist ja otsustusvõimet, taktikalist mõtlemist, tähelepanu ja keskendumisvõimet, aga ka viisakust, teistega arvestamist, enda emotsioonide kontrolli jne. Tennisemäng haarab endasse kõik meeled ning see on väga hea võimalus lõõgastumiseks, tööstressist ja probleemidest välja lülitamiseks,“ kinnitab treener.

Loe artiklit edasi Tervisetrendi veebiväljaandes:

https://tervisetrend.ee/lood/tennisetrenn-muudab-julgemaks-osavamaks-ja-sihikindlamaks