Tennise mängimine on suurepärane viis nautida kehalist aktiivsust ja veeta aega värskes õhus. Üks olulisemaid aspekte, mis mõjutab teie mängu tulemuslikkust, on tennisereket, mida te kasutate. Õige reketi valimine võib parandada teie mänguoskusi ja suurendada mängurõõmu. Järgnevad juhised ja nõuanded aitavad teil valida endale sobivat tennisereketit.

Miks on tennisreketit valides kaal oluline?

Esimeseks sammuks tennisereketi valimisel on hinnata oma mängutaset ja seatud eesmärke. Algajatele soovitatakse reeglina valida kergemad reketid, kuid see valik sõltub inimese füüsilisest konstitutsioonist ja vormist. Naistele soovitatakse tavaliselt reketit, mille kaal jääb vahemikku 270-290 grammi, samas kui meestele võiks sobida reketi kaal vahemikus 290-310 grammi. Edasijõudnutele võivad aga sobida raskemad ja kontrollitavamad reketid, mis pakuvad suuremat võimsust ja tundlikkust. Sel juhul võiks naiste reket kaaluda umbes 290-305 grammi ning meeste reket 295-310 grammi. Valige reket, mis sobib teie füüsilistele võimetele ja mängustiilile.

Tennisereketi pea suurus

Tennisereketite suurus mõõdetakse peapinna ruuttollides. Suurem peapind pakub rohkem andestust ja löökide stabiilsust, samas kui väiksem peapind tagab parema kontrolli ja võimsuse. Algajatele ja harrastajatele soovitatakse valida suurema peapinnaga reketid, samas kui edasijõudnutele võivad sobida ka väiksema peapinnaga reketid. Reeglina jääb tennisereketi peapinna suurus vahemikku 98-104 ruuttolli, kusjuures sellel ei ole mängu seisukohalt olulist vahet.

Tennisereketi tasakaalupunk

Tennisereketi tasakaalupunkt mõjutab reketi stabiilsust löögi ajal, võimet kiiresti ja täpselt reketit liigutada ning teha erinevaid lööke vastavalt mängusituatsioonile. Kui tasakaalupunkt on lähemal reketi pea poolele, pakub see rohkem võimsust, samas kui tasakaalupunkt lähemal käepidemele tagab rohkem kontrolli. Valige tasakaalupunkt vastavalt oma eelistustele ja mängustiilile.

Käepideme suurus

Tennisereketi käepideme suurus on oluline, et tagada mugav ja kindel haarde. Valige käepide, mis on teie käe suurusele sobiv ning tagab mugava haarde ja hea kontrolli reketi üle. Juunioridele ja väikese käega naistele soovitame käepidet number 1, naistele üldiselt käepidet number 2 ning meestele käepidet number 3-4, lähtudes meie kogemusest.

Õige tennisereketi valimine on oluline, et saaksite maksimaalselt nautida oma tennisemängu. Kui soovite reketeid proovida, pöörduge Alta Tennisekooli treenerite poole, kuna meil on saadaval erinevad Wilsoni reketimudelid. Saate neid rentida ja enne ostmist proovida. Erinevate reketite katsetamine aitab teil paremini mõista, kuidas pall lendab ja milline on löök ning kui mugavalt te saate mängida. Testimise käigus saate hinnata reketi kaalu, tasakaalupunkti ja käepideme mõju teie löökidele. Samuti saate teada, kuidas reket sobib teie käe suurusele ja mängustiilile ning kui mugav ja kontrollitav see käes tundub. Mängides erinevate reketitega, leiate sobivaima mudeli vastavalt oma vajadustele ja saavutate parima mänguelamuse tenniseväljakul. Küsige nõu ka oma treenerilt, kes hindab teie mängu erinevate testreketitega ja annab väärtuslikke soovitusi. 

Ärge unustage, et professionaalsed ja kvaliteetsed tennisereketid aitavad teil arendada oma mängu ja saavutada paremaid tulemusi. Alta Tennisekoolis on saadaval testimiseks Wilson Ultra, Wilson Clash ja Wilson Blade sarja reketid, mis asuvad Audentese tennisehallis. Huvi korral pöörduge oma treeneri poole või võtke ühendust e-posti aadressil info@altatennis.ee. Kui oled valimas endale tennisereketit, siis hea valiku soodsate hindadega tenniseketeid leiad Alta Tennisekooli e-poest.