You are currently viewing Kuidas toimub õppetöö Laste tennisekoolis?
Kuidas valida tennisereketit

Kuidas toimub õppetöö Laste tennisekoolis?

Kui Sinu laps on huvitatud tennise treeningust, siis esimese sammuna anna meile oma soovist märku kirjutades info@altatennis.ee.

Soovi korral saab laps osaleda proovitreeningus, anname lapsele kogu vajaliku varustuse harjutamiseks ning ta saab ise proovida, mis mäng tennis on. Esimene trenn on alati tasuta ja uusi õpilasi võtame trennidesse aastaringselt. Lapsi, kes pole varem tennist mänginud, võtame vastu sügisel, kui moodustatakse uued algajate grupid.

Kui lapsele esimene trenn meeldis, siis on ta valmis hakkama käima arendavates tennisetrennides.

Oma varustust kohe ostma ei pea. Hiljem, kui on juba natukene mängitud ja on soov asjaga tõsisemalt tegeleda, annab treener parimat nõu, milline reket lapsele kõige paremini sobib.

Algajaid treenime kaasaegse „play and stay“ meetodiga, kus kasutatakse erineva tugevusega palle ja väljaku suurusi. Nii saavad trenniga alustavad lapsed küllaltki kiiresti hakata ka omavahel platsil mängima.

5.-6. aastastel mudilastel soovitame trennis käia 1–2 korda nädalas. Eesmärgiks on näidata, kui lõbus ja põnev mäng on tennis. Põhimõtteliselt anname neile kohe reketid ja pallid, et nad saaksid esimese tunde kiiresti kätte. Lisaks mängime ka teisi põnevaid grupimänge ja teeme harjutusi. Meie põhimõte on see, et laste jaoks peab olema tennisetrenn põnev ja kaasahaarav.

7.-17. aastastel lastel soovitame trennis käia 2–3 korda nädalas. See on esialgu arenguks piisav. Kui tennis meeldib ja laps soovib tennises kõrgemaid eesmärke seada, siis peaks koormust kohe varsti ka tõstma. Need plaanid paneme paika koos lapse, treeneri ja vanematega.

Oma oskuste proovilepanekuks ja kiiremaks õppimiseks on hea käia meie tennisekooli mängupäevadel ja võistlustel. Võistlemine aitab arengule kaasa. Võistlused arendavad lisaks tehnilisele mängule ka isiksust, sest seal saab tunda, mida tähendavad keskendumine, pinge, kaotus ja võit.

Alustatakse väikeste klubisiseste turniiridega, kus lapsed saavad esimese võistluskogemuse. Edasi saab minna laste- ja noorteliigadesse. See annab võimaluse käia mängimas ka teiste Eesti tenniseklubide lastega. Kui kodumaistel võistlustel on näidata häid tulemusi, siis on võimalus end proovile panna ka rahvusvahelistel turniiridel.

Igasuvised tenniselaagrid Viljandi järve ääres on meie tennisekooli laste üks oodatumaid üritusi. Trennisõpradega on laagris käimine alati suur elamus. Suvised treeninglaagrid Viljandis toimuvad juulis ja augustis.