You are currently viewing Miks on enne tennise treeningut soojaks tegemine oluline: 10 olulist nõuannet tennisemängijale.

Miks on enne tennise treeningut soojaks tegemine oluline: 10 olulist nõuannet tennisemängijale.

Miks on kasulik ennast enne tennistreeningut soojaks teha? Soojaks tegemine on olulise tähtsusega osa iga tennisemängija ettevalmistusest, mis aitab valmistada keha ette intensiivseks tegevuseks ja vähendada vigastuste riski. Siin on kümme olulist nõuannet, miks ja kuidas end enne treeningut soojaks teha:

  1. Vigastuste ennetamine: Soojendus aitab valmistada lihaseid ja liigeseid ette suuremateks pingutusteks, vähendades seeläbi vigastuste tekkimise ohtu. Külmad ja kanged lihased on tunduvalt haavatavamad ning võivad reageerida tundlikumalt äkilistele liigutustele.
  2. Suurem liikuvus: Enne tennistreeningut suurendate soojendusega liigeste liikuvust. See on eriti oluline tennise mängimisel, kus on vaja kiiresti ja kergelt liikuda, teha pöördeid ning lööke.
  3. Parem jõudlus: Soojaks tehes suurendate verevoolu lihastesse, mille tulemusena suureneb hapniku ja toitainete juurdepääs lihastele. Selle tulemusena suureneb teie jõudlus tenniseväljakul ning suudate teha kiireid liigutusi ja tugevaid lööke.
  4. Lihasvalu leevendamine: Soojaks tegemine aitab vähendada lihaspinget ja valulikkust pärast tennisetreeningut, kuna see aitab eemaldada lihastes kogunenud piimhapet.
  5. Mentaalne valmisolek: Soojaks tegemine annab teile aega keskendumiseks ja vaimselt valmistumiseks tulevaseks treeninguks või mänguks. See aitab ka psühholoogiliselt kohanduda ja parandada teie enesekindlust.
  6. Parem koordinatsioon ja tasakaal: Soojaks tegemine parandab keha kontrolli ja tasakaalu, aidates teil teha täpseid ja kontrollitud liigutusi.
  7. Efektiivsem treening: Korralik soojendus aitab teil tennisetreeningust rohkem kasu saada, kuna teie lihased on paremini ette valmistatud tõhusamaks treeninguks.
  8. Soojendage iga kehaosa: Kaasake soojendusse erinevaid harjutusi, mis hõlmavad kõiki olulisi lihasgruppe, eriti käsi, jalgu ja tuharalihaseid. See aitab tagada, et kogu teie keha on valmis tegevuseks.
  9. Venitusharjutused: Lisage soojendusse venitusharjutusi, mis aitavad suurendada lihaste elastsust ja leevendavad pinget. Venitusharjutused võivad suurendada liikumisulatust ja valmistada lihaseid ette järskude liigutuste jaoks.
  10. Ärge kiirustage: Soojendus enne tennise trenni peaks kestma vähemalt 10-15 minutit. Olge kannatlik ja andke kehale aega soojeneda enne, kui alustate intensiivsemat treeningut või tennisevõistlust. Ärge unustage, et korralik soojendus on tenniseharrastaja jaoks oluline osa treeningu protsessist.

TervisPluss ajakirjast leiad 9 lihtsalt harjutus, mida saad edukalt enne igat tennisetreeningut teha. Loe artiklit siit: https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/86000293/treener-naitab-ette-millised-on-sobivad-soojendusharjutused-enne-treeningut